Вітаю на моєму сайті

Скільки б століть не пролітало над Землею, скільки ще попереду, але завжди будуть існувати учні та вчителі, бо, тільки передаючи досвід та знання новим поколінням, людина може досягнути вершин цивілізації. 

Завжди пам’ятаю: не я прийшла вчити, а учні прийшли до мене вчитися.

Як зі мною зв'язатися

Головна » Статті » Інформатика » GIMP

Комп'ютерна графіка



Демонстрація презентації супроводжується розповіддю вчителя 




  • Чим відрізняється комп’ютерна графіка від звичайної?



Під терміном «графіка» розуміють візуальне зображення будь-яких реальних або уявних об’єктів. Малює художник  портрет, чи виконує конструктор креслення, чи малює дитина на асфальті – усе це процеси створення графіки. Особливе місце в роботі із зображеннями посідає комп’ютерна графіка.



Комп’ютерна графіка – це графіка, яка обробляється і відображається засобами обчислювальної техніки.



Комп'ютерна графіка застосовується для візуалізації даних у різних сферах людської діяльності:



- у медицині - комп'ютерна томографія;



- в науці, наприклад, для наочного зображення складу речовини, побудови графіків;



- в дизайні - для реклами, поліграфії, моделювання, та ін.



В залежності від способу формування зображення комп'ютерну графіку можна поділити на:




  • растрову;

  • векторну;

  • фрактальну;

  • тривимірну.



За способами представлення кольорів комп'ютерна графіка поділяється на:




  • чорно-білу;

  • кольорову.



За спеціалізацією в різних галузях, комп'ютерна графіка є:




  1. інженерною;

  2. науковою;

  3. web-графікою;

  4. комп'ютерною поліграфією.



Растрова графіка



Застосовується у випадках, коли графічний об'єкт представлено у вигляді поєднання точок (пікселів), які мають свій колір та яскравість і які певним чином розташовані. Такий підхід є ефективним у випадку, коли графічне зображення має багато напівтонів і інформація про колір важливіша за інформацію про форму (фотографії та поліграфічні зображення). При редагуванні растрових об'єктів користувач змінює колір точок, а не форми ліній. Растрова графіка залежить від оптичної роздільчості, оскільки її об'єкти описуються точками у координатній сітці певного розміру. Роздільчість вказує кількість точок на одиницю довжини.



Прикладні програми растрової графіки призначені для створення книжкових та журнальних ілюстрацій, обробки оцифрованих фотографій, слайдів, відеокадрів, кадрів мультиплікаційних фільмів.



Найпопулярнішими прикладними програмами є продукти фірм Adobe - PhotoShop, Corel - PhotoPaint, Macromedia - FireWorks, Fractal Design - Painter, стандартний додаток у Windows - Paint.



Програми растрової графіки можуть використовувати:




  • художники-ілюстратори;

  • художники-мультиплікатори;

  • художники-дизайнери;

  • фотографи та ретушери;

  • поліграфісти та web-дизайнери;



Растрова графіка має свої переваги і недоліки.



Переваги: простота автоматизованого вводу (оцифрування) зображень, фотографій, слайдів, рисунків за допомогою сканерів, відеокамер, цифрових фотоапаратів; фотореалістичність. Можна отримувати різні ефекти, такі як туман, розмитість, тонко регулювати кольори, створювати глибину предметів.



Недоліки: складність управління окремими фрагментами зображення. Потрібно самостійно виділяти ділянку, що є складним процесом. Растрове зображення має певну роздільчість і глибину представлення кольорів. Ці параметри можна змінювати лише у визначених межах і, як правило, із втратою якості. Розмір файлу є пропорційним до площі зображення, роздільності і типу зображення, і, переважно, при хорошій якості є великим.



Векторна графіка



На відміну від растрової графіки, у векторній графіці базовим елементом є лінія, яка описується математичною формулою. Таке представлення даних компактніше, але побудова об'єктів супроводжується неперервним перерахунком параметрів кривої у координати екранного або друкованого зображення. Лінія є елементарним об'єктом, якому притаманні певні особливості: форма, товщина, колір, тощо. Векторні об'єкти завжди мають шлях, що визначає їх форму. Якщо шлях є замкненим, тобто, кінцева точка співпадає з початковою, об'єкт має внутрішню ділянку, яка може бути заповненою кольором або іншими об'єктами. Всі шляхи містять два компоненти: сегменти та вузли. Шлях уявляє собою маршрут, що з'єднує початкову та кінцеву точку.



Сегмент - окрема частина шляху, яка може бути як прямою, так і кривою лінією.



Вузол - початкова , як і растрова, також має свої переваги і недоліки:



Переваги: невеликі за розміром файли, оскільки зберігається не зображення, а лише його основні дані, використовуючи які, програма відновлює зображення. Розмір об'єктів та опис колірних характеристик майже не збільшує розміри файлу. Об'єкти легко трансформуються, ними легко маніпулювати. Редагуючи векторний об'єкт, можна змінити властивості ліній, з яких складається зображення. Можна пересувати об'єкт, змінювати його розміри, форму та колір, не впливаючи на якість зображення. Векторна графіка не залежить від роздільності, тобто векторні об'єкти відтворюють на пристроях з різною роздільністю без втрати якості зображення. Векторна графіка може містити в собі фрагменти растрової графіки, які перетворюються в об'єкти, але мають обмеження у їх обробці. Найпопулярнішими прикладними програмами є продукти фірм: Corel - CorelDraw, Adobe - Illustrator, Macromedia - FreeHand, стандартний додаток у MS Office - Word Editor.



Як відрізнити графічний файл від іншого формату? Звичайно ж за розширенням імені.



BMPbitmap-формат операційної системи Windows, який запам'ятовує одно і багатокольорові RGB) ілюстрації у формі Pixel. BMP-формат використовується в офісах і бюро, а також для відображення інформації на переглядових екранах.



JPEGрастровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення з втратами. Формат JPEG часто використовується як формат даних в цифрових камерах. У Інтернеті формат JPEG застосовується для відображення напівтонових ілюстрацій та графічної інформації з плавним переходом тонів. Формат JPEG, на відміну від GIF і PNG, не підтримує ні анімацію, ні прозорість.



GIF8-бітний растровий графічний формат, що використовує до 256 чітких кольорів із 24-бітного діапазону RGB Одними із головних особливостей формату є підтримка анімації та прозорості.



PNG — растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення без втрат.



Внутрішній формат CDR (CorelDRAW Document) програми CorelDRAW призначений для зберігання тексту, векторної та растрової графіки.



Формат WMF (розширення імені файлу .WMF). WMF підтримує векторну і растрову графіку у середовищі Windows



Формат CGM (розширення імені файлу .CGM). CGM (Computer Graphics Metafile) підтримує векторну і растрову графіку з використанням повної палітри в 16 млн. кольорів та палітри зі змінною кількістю кольорів



 В якості домашнього завдання можна запропонувати учням заповніти таблицю































 Принцип побудови зображення


Формати

Переваги



Недоліки



Векторний


 

 



 



Растровий


 

 



 



Фрактальний


     
Категорія: GIMP | Додав: gymnazist (18.09.2016)
Переглядів: 995 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: